(© fot. AK)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Starostwo Powiatowe oraz spółka Zdrowie w Kwidzynie, w ramach profilaktyki chorób płuc, zapraszają mieszkańców powiatu kwidzyńskiego na bezpłatne badania RTG klatki piersiowej w kierunku wczesnego wykrywania gruźlicy i nowotworów układu oddechowego,

Badania skierowane do osób w wieku: powyżej 45. roku życia oraz powyżej 30. roku życia, ale aktualnie palących.

Rejestrować się można od poniedziałku do piątku, w godz. 12-17, pod nr tel. 55 645 83 90. Badania wykonywane będą w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Zdrowie.

Zobacz także: Jarosław Kozera nowym prezesem spółki Zdrowie [ZDJĘCIA]

- Po badaniu radiologicznym każdy pacjent otrzyma zdjęcie na nośniku cyfrowym wraz z opisem. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w obrazie RTG zapewniona zostanie konsultacja lekarza pulmonologa w poradni gruźlicy i chorób płuc. W przypadku wskazań do badania lekarz chorób płuc wykonana też badanie spirometryczne - informuje Andżelika Smerdel z kwidzyńskiego szpitala.

Starostwo Powiatowe, z budżetu powiatu, przeznaczyło na badania środki dla około 600 osób. Przebadać się będzie można do 13 grudnia.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!