Derby powiatu w Klasie A. GKS Gardeja lepsza od Wisły Korzeniewo [ZDJĘCIA]

Mirosław Wiśniewski
W A-klasowych derbach powiatu GKS Gardeja wygrała w Korzeniewie 1:2.
W A-klasowych derbach powiatu GKS Gardeja wygrała w Korzeniewie 1:2. Fot. Mirosław Wiśniewski
Niespodzianka w A-klasowych derbach powiatu kwidzyńskiego! GKS Gardeja wygrał bowiem w Korzeniewie z miejscową Wisłą 1:2. Zwycięską bramkę z rzutu wolnego zdobył Jarosław Fałkowski.

Faworytem tego spotkania bez wątpienia byli wiślacy, którzy w ligowej tabeli wyprzedzają GKS aż o 9 pozycji. Zespół z Korzeniewa poważnie myśli bowiem o awansie do V ligi, natomiast podopieczni trenera Mirosława Troczyńskiego walczyć będą raczej o utrzymanie w Klasie A. Różnicę widać było na boisku, bo gospodarze mieli więcej z gry i lepiej konstruowali swoje akcje. Niestety prawie zawsze brakowało w nich ostatniego podania, które otwierałoby drogę do zdobycia gola. W 41 minucie sztuka ta udała się Mateuszowi Bełzowi, który pokonał bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego. Bramka ta nieco podłamała gardejan, jednak po przerwie ponownie walczyli o jak najlepszy rezultat.

Po przerwie Wisła nadal przeważała i była bliska zdobycia drugiego gola, jednak w zagraniach gospodarzy zawsze brakowało dokładności. Gardeja grała natomiast prostą piłkę, starając się zaskoczyć gospodarzy swoimi kontratakami. Po jednym z nich gościom udało się zdobyć bramkę. W 64 minucie Krzysztof Kuzior znalazł się w dogodnej sytuacji i umieścił piłkę obok interweniującego Kennetha Njinmy. Zdobyty gol podziałał na gości, którzy zaczęli częściej zagrażać bramce Wisły. W 73 minucie, po jednym z ataków gości, przed polem karnym sfaulowany został Krzysztof Kuzior. Do piłki podszedł wówczas Jarosław Fałkowski, który minutę później wpisał się na listę strzelców. Zawodnik GKS uderzył na tyle precyzyjnie, że trafił w słupek, a odbita piłka wpadła do korzeniewskiej bramki, czym całkowicie zmylił Kennetha Niinmę, bezradnie obserwującego wpadającą piłkę.
Mimo starań gospodarzy, którzy atakowali bramkę gości, więcej goli w tym meczu już nie padło. Ku zaskoczeniu wszystkich z wywalczonego kompletu puntów na koniec meczu cieszyli się więc gardejanie.

Wisła Korzeniewo – GKS Gardeja 1:2 (1:0)
bramki: Bełz (41’) dla Korzeniewa oraz Kuzior (64’) i Fałkowski (74’) dla Gardei.
Wisła: Njinma – Mroczkowski, Gretkowski, Gwóźdź G., Szlachta – Czyrson (84’ Szczepaniak), Dąbrowski W., Gwóźdź A., Mesanio – Bełz, Dąbowski R.
GKS: Kurzawa – Semczuk, Kopecki, Fałkowski, Taczyński – Maciejewski, Kończalski, Gryglewski (84’ Szychowski), Koralewski (59’ Tabor), Zalech – Kuzior (75’ Zwidryn).