Filip Ostrowski najlepszym młodzieżowcem w Polsce w biegu na 800 m. W wielkim finale kwidzynianin był czwarty

Mirosław Wiśniewski
Filip Ostrowski ze złotym medalem w kategorii młodzieżowców Halowych Mistrzostw Polski, wywalczonym w biegu na 800 m
Filip Ostrowski zdobył złoty medal w kategorii U23 w Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, rozgrywanych w Toruniu. Kwidzynianin broniący obecnie barw RKS Łódź był najszybszym młodzieżowcem w biegu na 800 m, a w klasyfikacji ogólnej na tym dystansie znalazł się tuż za podium.

Podczas startu w toruńskich zawodach Flip Ostrowski najpierw zajął II miejsce w biegu eliminacyjnym. Wychowanek KKL Rodło Kwidzyn pobiegł w pierwszym z dwóch startów na tym dystansie i z czasem 1:50.23 dobiegł do mety tuż za Adamem Kszczotem. Trzecie miejsce zajął Patryk Sieradzki z Zawiszy Bydgoszcz i jak się później okazało cała trójka znalazła się na czele rywalizacji w biegu na 800 m także w klasyfikacji ogólnej.

Najlepsza ósemka dzień później wystąpiła także w wielkim finale. Po znakomitym finiszu zmagania wygrał Patryk Dobek z MKL Szczecin - 1:47.12, który tym samym pobił swój dotychczasowy rekord życiowy na tym dystansie. Drugie miejsce zajął Adam Kszczot - 1:47.35, a trzecie Mateusz Borkowski - 1:47.88. Tuż za podium uplasował się natomiast kwidzynianin Filip Ostrowski, który na czas studiów został wypożyczony do RKS Łódź. Co więcej z wynikiem 1:49.90 Filip był również najlepszym zawodnikiem wśród młodzieżowców, wyprzedzając m.in. swego klubowego kolegę Jakuba Augustyniaka.