Kwidzyn. Andrzej Dzwonkowski triumfuje w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS. Cztery medale KKL „Rodło”

Mirosław Wiśniewski
Andrzej Dzwonkowski zajął I miejsce w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. Kwidzynianin okazał się najlepszy w konkursie rzutu oszczepem wśród juniorów młodszych uzyskując wynik 67,44 m. Medale w swoich startach wywalczyli również inni zawodnicy KKL „Rodło”: Filip Ostrowski (srebro i brąz) oraz Miłosz Wesołowski (brąz).

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Związków Sportowych w lekkiej atletyce, towarzyszące XXIII Ogólnopolskim Igrzyskom LZS, odbyły się w Ciechanowie. Uczestniczyli w nim reprezentanci ponad 140 klubów reprezentujących 16 województw. Co ważne rywalizacja odbywała się natomiast w kategoriach U18, U20 i U23 zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło” na zawodach reprezentowało trzech zawodników: Filip Ostrowski, Miłosz Wesołowski oraz Andrzej Dzwonkowski. Największy sukces osiągnął ostatni z wymienionych, który rywalizował w konkursie rzutu oszczepem juniorów młodszych. Andrzej Dzwonkowski posłał oszczep na odległość 67,44 m, zapewniając sobie I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Warto również podkreślić, że zawodnik KKL „Rodło” o prawie 6 m poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy.

Dwukrotnie na podium mistrzostw stanął natomiast Filip Ostrowski. Kwidzynianin najpierw zajął III miejsce w biegu juniorów na 1500 m, uzyskując przy tym wynik 4.02.14, po czym dzień później był drugi w biegu juniorów na 800 m z czasem 1.52,64.
Na dwóch dystansach rywalizował również Miłosz Wesołowski. Kwidzynianin najpierw zajął IX miejsce w biegu na 400 m uzyskując czas 51,60. Dzień później Miłosz startował natomiast w biegu na 800 m juniorów młodszych zajmując ostatecznie III miejsce z czasem 1.56,99.