Kwidzyn. Medalowe starty zawodników KKL „Rodło” na mistrzostwach województwa pomorskiego

Mirosław Wiśniewski
Dziewięć medali zdobyli lekkoatleci KKL „Rodło” Kwidzyn podczas mistrzostw województwa pomorskiego młodzików, a także juniorów i juniorów młodszych. Najwięcej powodów do zadowolenia ma Oliwia Lewandowska, która wygrała konkurs rzutu dyskiem młodzików. Znakomity wynik uzyskał również Andrzej Dzwonkowski, którego rzut na 61,63 m jest najlepszym wynikiem w tej kategorii wiekowej w Polsce.

Tegoroczne mistrzostwa województwa pomorskiego młodzików w lekkiej atletyce zorganizowano w Chojnicach. Z grupy zawodników Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” najlepszy wynik uzyskała Oliwia Lewandowska, która triumfowała w rzucie dyskiem. Podopieczna trenera Lecha Kwiatkowskiego uzyskała odległość 40,51 m.

Pozostali kwidzynianie niestety nie znaleźli się na podium. Dominik Wróblewski zajął VII miejsce w biegu na 1000 m, a Karolina Kwiatkowska zajęła XII miejsce w biegu na 300 m. Trzy zawodniczki KKL „Rodło” startujące natomiast w biegu na 1000 m zajęły natomiast odpowiednio: VI miejsce– Natalia Proć, VII – Zuzanna Zielińska, IX miejsce - Antonina Kil oraz X miejsce – Kamila Chmielecka.

Andrzej Dzwonkowski z najlepszym wynikiem w Polsce

Nieco starsi zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów i Juniorów Młodszych odbywających się w Gdańsku. Startujący w tych zawodach rywalizowali na dwóch gdańskich stadionach, a zawodnicy KKL „Rodło” spisali się całkiem nieźle.

Najwięcej powodów do zadowolenia ma Andrzej Dzwonkowski, który wygrał rywalizację rzutu oszczepem. Warto przy tym dodać, że odległość 61,63 m jest najlepszym wynikiem w Polsce uzyskanym w tej kategorii wiekowej. Startujący w tej samej kategorii Radek Dzwonkowski zajął natomiast IV miejsce, a trenerem obu zawodników jest Lech Kwiatkowski.

Podwójne podium Mileny, Filipa oraz Miłosza

Znakomity rezultat uzyskała również pozostali zawodnicy „Rodła”. Milena Frej, która wygrała bieg na 400 m oraz zajęła II miejsce w rywalizacji na 200 m, natomiast Filip Ostrowski zwyciężył natomiast w biegu na 400 m, a także był trzeci w biegu na 200 m. Miłosz Wesołowski dwukrotnie był natomiast trzeci w rywalizacji na 200 oraz 400 m. Na najniższym stopniu podium stanął również startujący w biegu na 1500 m Tymoteusz Kil.

Dodajmy przy tym, że trenerem Mileny Frej, Miłosza Wesołowskiego i Filipa Ostrowskiego jest Wojciech Margulewicz. Tymoteusz Kil przygotowuje się natomiast pod okiem Marcina Kłosińskiego.

Wyróżnienia dla trenerów Kwiatkowskiego i Margulewicza

To jednak nie wszystkie wyróżnienia. Podczas zawodów wojewódzkich uhonorowano bowiem także trenerów wręczając im wyróżnienia za wyniki osiągnięte przez ich podopiecznych w roku 2019. Trafiły one m.in. do Lecha Kwiatkowskiego w nagrodę za zdobycie przez Andrzeja Dzwonkowskiego mistrzostwa Polski w rzucie oszczepem. Wyróżnienie otrzymał również Wojciech Margulewicz za zdobycie mistrzostwa Polski przez Miłosza Wesołowskiego w biegu na 1000 m.