Kwidzyn. Sukces zawodników UMKS na Mistrzostwach Polski w biegach na orientację. Złoto dla Igi Müller i Edwarda Pokory

Mirosław Wiśniewski
Kwidzyńscy medaliści Mistrzostw Polski w klasycznym i sztafetowym bno. W pierwszym rzędzie od lewej: Wiktor Müller, Hanna Perfikowska, Iga Müller, Kinga Rygielska i Edward Pokora. Z nimi stoją trenerzy: Tomasz Müller i Przemysław Jędras Fot. UMKS Kwidzyn
Iga Müller zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w biegach na orientację! Zawodniczka UMKS Kwidzyn triumfowała w kategorii K16 podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Szczecinie. Złoto w Mistrzostwach Polski Weteranów wywalczył także inny zawodnik UMKS: Edward Pokora.

Pierwszy weekend rozgrywania Indywidualnych Mistrzostw Polski w biegach na orientację w sezonie 2020 dla zawodników UMKS Kwidzyn rozpoczął się wręcz fantastycznie. Iga Müller (II LO w Kwidzynie), startująca w najmłodszej kategorii kobiecej K16, wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych. To pierwszy taki sukces w dziewięcioletniej historii kwidzyńskiego klubu.

Hanna Perfikowska ze srebrem mistrzostw Polski

Jednak sukces kwidzynian na tym się nie kończy, bowiem srebrną medalistką Mistrzostw w klasycznym biegu na orientację, w tej samej kategorii, została Hanna Perfikowska (SLO Kwidzyn). Warto też wspomnieć, że na trzecim stopniu podium w kategorii K16 stanęła kolejna uczennica II LO w Kwidzynie Kateryna Tsepurdey. Kwidzynianka przed rozpoczęciem sezonu zmieniła jednak barwy klubowe i teraz zdobywa medale dla Azymutu 45 Gdynia.

Edward Pokora najlepszy wśród weteranów

Doskonale w Szczecinie spisał się również uczeń Zespołu Szkół nr 1 Wiktor Müller, który wywalczył brązowy medal w kategorii juniorów młodszych (M16). Swoją dominację w Polsce potwierdził również nasz najbardziej doświadczony zawodnik Edward Pokora, który zdobył złoto w kategorii M75, w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Weteranów.

- Na duże wyróżnienie zasługują także wyniki trzech innych zawodników UMKS, którzy z różnych względów nie uczestniczyli w pełnym zakresie treningowym w okresie przygotowawczym, a mimo to pokazali się z bardzo dobrej strony. W kategorii M16 na IX miejscu zawody ukończył uczeń ZS1 Bartosz Chmielowski, X miejsce w M18 zajął Rafał Gąsior (II LO), a XIII lokatę w K18 wywalczyła kolejna uczennica II LO Natalia Pudlis – wyjaśnia Tomasz Müller, trener i prezes UMKS Kwidzyn.

Puławianie wprost rozbili MMTS Kwidzyn wygrywając 42:27

Wysoka porażka MMTS w Puławach. Kwidzynianie nadal bez punkt...

Następnego dnia, w gęstszej, ale mniej górzystej, części Puszczy Bukowej, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu sztafetowym. Kwidzyńscy medaliści potwierdzili w nim swoją bardzo wysoką formę. Startujące w kolejności Kinga Rygielska (I LO), Hanna Perfikowska i Iga Müller wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych (K16). Świetnie spisali się również startujący w kategorii juniorów (M18): Rafał Gąsior i Wiktor Müller, którzy po dwóch zmianach znajdowali się II miejscu. Natalia Pudlis, biegnąca w męskiej sztafecie na 3 zmianie, popełniła jednak błąd potwierdzając niewłaściwy punkt kontrolny i przez co nasza sztafeta była nieklasyfikowana.

- Przed startem liczyliśmy na co najmniej 5 medali i tyle udało się naszym zawodnikom wywalczyć. Najbardziej cieszy, że wszyscy nasi zawodnicy aspirujący do Reprezentacji Narodowej wracają z Mistrzostw Polski z medalami. Oznacza to, że wykonali bardzo ciężką, ale skuteczną pracę i potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki w Polsce – podkreśla prezes Tomasz Müller.

Warto dodać, że zawodnicy UMKS Kwidzyn na co dzień trenują pod okiem trenerów Przemysława Jędrasa i Tomasza Müllera. Na świętowanie nie mieli jednak zbyt dużo czasu, bo już w piątek w okolicy Wałbrzycha i Świdnicy na Dolnym Śląsku rozpoczyna się ostatnia runda Klubowych Mistrzostw Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani