MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyńska Noc Kupały. Tańce przy ognisku, plecenie wianków i Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle". Przed nami najkrótsza noc w roku!

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Przed nami wyjątkowa Noc Kupały z Kwidzyńskim Centrum Kultury!
Przed nami wyjątkowa Noc Kupały z Kwidzyńskim Centrum Kultury! pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Przed nami najkrótsza noc w roku zwiastująca nadejście lata - Noc Kupały. Z tej okazji Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na wspólne świętowanie. A w programie m.in. widowisko plenerowe, wspólne tańce przy ognisku, konkurs wiedzy o mitologii, plecenie wianków oraz spektakl pełen ognia.

Kwidzyńska Noc Kupały

W piątek, 21 czerwca, w godz. 19:00-23:30 na Terenach Rekreacyjnych nad Liwą odbędzie się Noc Kupały. Związane jest ono z letnim przesileniem i obchodzi się je w najkrótszą noc w roku, która przypada 21-22 czerwca. Noc Kupały nazywana też kupalnocką, sobótkami, palinocką lub nocą świętojańską - pod tymi wszystkimi nazwami kryją się obrzędy odprawiane właśnie z okazji nadejścia lata.

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na wspólne świętowanie Nocy Kupały, a w programie m.in.: warsztaty plastyczne dla dzieci oraz warsztaty florystyczne, podczas których będzie można poznać sztukę plecenia wianków. Odbędą się także specjalne warsztaty zielarskie pod hasłem „Chwasty, Zielsko, Badyle”, podczas których uczestnicy będą rozmawiać o tym jakie gatunki mogą nas wesprzeć w osłabieniu, jakie natomiast upiększają czy dodają energii i wigoru.

- Będziemy spacerować pomiędzy kwiatami, korzeniami, liśćmi, a nawet dzikimi owocami! Dowiemy się kiedy zbierać dany gatunek, jakie ma właściwości i jak go przetworzyć. Napijemy się naparów, które wprawią uczestników nie tylko w dobry nastrój, ale i przełamią lęki do dzikich roślin. Każdy z uczestników, po poznaniu wspaniałych dobroczynnych właściwości danej rośliny, na podstawie otrzymanej wiedzy, wykona także swoją indywidualną kompozycję – informują prowadzący zajęcia.

Ponadto odbędzie się widowisko plenerowe z udziałem członków Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” oraz Grupy Artystycznej „Sotie”. Podczas występu usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Lipka”, „Nocka szumiała”, „Wysokie płoty”, „Nie będę jo pasała”, „Dwa serduszka” czy „Malina Kalina”. W programie także tradycyjne puszczanie wianków na wodzie, skoki przez ognisko oraz wspólne tańce z udziałem publiczności. Ale to nie wszystko! Na wieczorny pełen ognia spektakl zapraszają aktorzy Teatru 3.5 z Dzierzgonia, którzy przedstawią zebranym efektowne widowisko „Święto Jana”.

Nie zabraknie także waty cukrowej, popcornu i lodów, a także swojskich wyrobów, które przygotują panie z koła gospodyń wiejskich przygotują.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na prabuty.naszemiasto.pl Nasze Miasto