Liga okręgowa. Bez litości dla potrzebujących

(chan)
W meczu derbowym na szczeblu powiatu kwidzyńskiego Wisła Korzeniewo pewnie pokonała 3:0 Pogoń Prabuty. Nie mogło być inaczej gdyż prabucka młodzież w ciągu 90 minut oddała tylko trzy strzały.

Dla piłkarzy zagrożonej spadkiem Pogoni każde spotkanie jest o być albo nie być w klasie okręgowej. Dla pewnych ligowego bytu gospodarzy był to mecz głównie o prestiż i pokazanie, kto rządzi w powiecie na szczeblu V –ligi. Grający bez obciążenia gospodarze śmiało zaatakowali od pierwszego gwizdka. Strzelali, jednak niecelnie lub wprost w bramkarza Pogoni Radosława Sprzażkę. Od 10 minuty gra się wyrównała. Żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać przewagi. Mnożyły się nieudane zagrania oraz brzydkie faule. Sędzia, co chwila sięgał po żółty kartonik, aby temperować zapędy piłkarzy. Oba zespoły skupiły się na tym, aby przede wszystkim nie stracić bramki. Gra toczyła się w środku pola.
W końcówce pierwszej połowy goście przesunęli się do przodu. Brakowało jednak wykończenia akcji oraz strzałów na bramkę. Jeden oddał Łukasz Wojtkiewicz z rzutu wolnego. Przeleciał daleko od bramki Bartosza Obuchowskiego. Drugi Krzysztof Pukin. Ostatnie minuty pierwszej części meczu ponownie należały do gospodarzy. Sytuacja była podobna jak ta sprzed kilkunastu minut. Strzały były, ale przede wszystkim niecelne. W 68 minucie podopieczni Grzegorza Kasprzaka oddali jedyny strzał w tej części meczu.
Jak padały bramki 1:0 - 75 minuta - na indywidualną akcję zdecydował się Tomasz Wyrzykowski. Wyłuskał piłkę w połowie boiska, ograł prabuckich obrońców i strzelił z kilkunastu metrów, po ziemi. Piłka tuż obok słupka wpadła do bramki. 2:0 - 77 minuta - z lewej strony boiska rzut wolny wykonywał z ok. 20 metrów Radosław Dąbrowski. Na raty bronił Radosław Sprzążka. Dwukrotnie łapał i wypuszczał futbolówkę. W końcu za drugim razem dopadł do niej Piotr Graczkowski i wpakował do siatki. 3:0 - 79 minuta – piłkę w środkowej części boiska przejął obrońca Wisły Grzegorz John. Podprowadził kilka metrów i strzelił silnie z ok. 16 metrów. Piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. GraliWisła: Obuchowski - Zabielski, G. Jahn, Wałaszewski, Kolasiński, Giedrojć (75 Kordowski), Robaczyński, Kwintera (56 Korycki), Sobiech (36 Mesanio), Dąbrowski, Wyrzykowski. Pogoń: R. Sprzążka - M. Tatara (80 Ł. Kowalski), M. Kowalski, Zamiara, Milewski, Brzeziński (46 M. Sprzążka), Dawidowski, Pesta, Bobowski (80 Pruchnicki), Wojtkiewicz (80 Rogoziński), Pukin.**