MMTS Kwidzyn przegrywa wyjazdowe starcie z Gwardią Opole. Kwidzynianie przez cały mecz musieli odrabiać straty

Mirosław Wiśniewski
Starcie opolan z MMTS Kwidzyn zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy tym samym zdobyli swoje pierwsze punkty w nowym sezonie PGNiG Superligi Fot. materiały prasowe Gwardii Opole
Wyjazdowe starcie z Gwardią Opole niestety nie zakończyło się po myśli piłkarzy ręcznych MMTS Kwidzyn. Podopieczni trenera Zbigniew Markuszewskiego przegrali 24:26 i komplet punktów trafił do gospodarzy. Warto podkreślić jednak dobry występ Roberta Orzechowskiego, który rzucił 7 bramek w tym spotkaniu.

Mecz rozpoczął się od rzutu karnego dla MMTS, po tym jak Paweł Kowalski sfaulował Arkadiusza Ossowskiego. Niestety kwidzynianie nie wykorzystali prezentu, bowiem Jakub Szyszko nie zdołał umieścić piłki w siatce. Chwilę później, za sprawą Przemysława Zadury, gospodarze zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 7 minucie meczu, po trafieniach Łukasza Kucharzyka opolanie prowadzili już 4:2. Natomiast trzy minuty później, po golach Patryka Mauera (karny) i Jana Klimkowa przewaga Gwardii wzrosła do 3 trafień - 6:3.

Kwidzynianie z mozołem odrabiali straty. W 21 minucie po golach Roberta Orzechowskiego i Patryka Grzenkowicza zbliżyli się do Gwardii na jedną bramkę. Trzy minuty później trafienia Bartosza Nastaja (karne) dały natomiast kwidzynianom wyrównanie – 9:9. Niestety podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego nie zdołali utrzymać wyrównania zbyt długo. Trzy bramki Gwardii przy jednym trafieniu Kwidzyna (Nastaj) spowodowały, że schodząc do szatni to gospodarze mieli więcej powodów do zadowolenia.
Po przerwie początkowo utrzymywał się 2-3 bramkowa Gwardii. W 40 minucie gry, po golach Patryka Grzenkowicza oraz Roberta Orzechowskiego kwidzynianie zdołali jednak zmniejszyć rozmiary strat do zaledwie jednego trafienia - 17:16. Niestety w grze MMTS pojawił się wówczas kryzys, co skwapliwie wykorzystali opolanie rzucając 5 bramek przy zaledwie jednym trefieniu gości - 22:17. Dodatkowo za spowodowanie upadku zawodnika Gwardii będącego w biegu czerwoną kartką ukarany został Michał Peret.

Niemoc kwidzynian przerwał dopiero Robert Orzechowski, który wziął na siebie ciężar zdobywania bramek. Po jego trafieniach MMTS najpierw zmniejszył straty do 3 bramek - 23:20, a na 5 minut przed końcem meczu tracił już tylko 2 bramki - 24:22. Niestety na więcej nie pozwolili już gospodarze, którzy utrzymali istniejąca różnicę do końca spotkania. Zwycięstwo nad Kwidzynem zapewniło gwardzistom pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. MMTS o kolejną zdobycz będzie musiał natomiast walczyć na własnym terenie z Górnikiem Zabrze (24 września 2021 r. - godz. 20.00).

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 26:24 (12:10)

Gwardia: Ałaj, Lellek - Sosna 3, Fabianowicz 2, Zarzycki 2, Klimków 2, Jankowski 1, Zadura 2, Milewski 1, Morawski, Kucharzyk 2, Kowalski 5.
MMTS: Szczecina, Dudek - Kornecki, Grzenkowicz 2, Orzechowski 7, Krieger 1, Peret, Zieniewicz 1, Kutyła 1, Majewski, Guziewicz 3, Ossowski 4, Nastaj 5, Szyszko, Landzwojczak, Jankowski.

Wyniki 3 Serii PGNiG Superligi:

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 27:36 (14:19), Orlen Wisła Płock – Stal Mielec 37:19 (20:9), Sandra SPA Pogoń Szczecin – Torus Wybrzeże Gdańsk 27:33 (12:21), Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 26:24 (12:10), Górnik Zabrze – Łomża Vive Kielce 21:30 (15:14), Energa MKS Kalisz – Chrobry Głogów (mecz odbędzie się 19 września), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Grupa Azoty Unia Tarnów (mecz odbędzie się 19 września).