MMTS Kwidzyn wygrywa mecz 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski w Piekarach Śląskich i awansuje do kolejnej fazy rozgrywek

Mirosław Wiśniewski
Kwidzynianie swoje pucharowe starty rozpoczęli od zwycięstwa nad I-ligową Olimpią MEDEX Piekary Śląskie Fot. Piotr Rek/MMTS Kwidzyn
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn awansowali do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego pokonali I-ligową Olimpię MEDEX Piekary Śląskie 34:30. Znakomite spotkanie rozegrał Patryk Grzenkowicz, który rzucił rywalom 8 bramek z gry. Nie zabrakło też czerwonych kartek, które otrzymali Maciej Chromy i Ryszard Landzwojczak.

Początek meczu był dość wyrównany. Po kilku nieudanych akcjach pierwszy bramkarza rywali pokonał jednak Nikodem Kutyła, na co gospodarze odpowiedzieli trafieniem Mateusza Czapli. Wynik meczu w pierwszych minutach gry oscylował natomiast w okolicy remisu. W 10 minucie, po serii trzech trafień z rzędu, graczom Olimpii udało się jednak wyjść na dwubramkowe prowadzenie - 6:4. Stan ten utrzymał się do 16 minuty i prowadzenia gospodarzy 8:6.

MMTS Kwidzyn ograł Olimpię MEDEX Piekary Śląskie w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn

Kwidzynianie poprawili jednak swoją grę w obronie, a kolejne trafienia Patryka Grzenkowicza, Bartosza Nastaja i Nikodema Kutyły (karny) pozwoliły czerwono-czarnym nie tylko na odrobienie strat, ale także wyjście na skromne prowadzenie 9:8. Gospodarze za sprawą trafienia Dawida Ludygi szybko doprowadzili jednak do remisu. Co więcej gra się wyrównała i do końca meczu wynik oscylował wokół remisu. Ostatecznie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 16:16, a ostatnie bramki dla swoich zespołów zdobyli Szymon Kowalczyk i Nikodem Kutyła.
Po przerwie jako pierwszy trafił Piotr Kowal. MMTS odpowiedział natomiast 4 bramkami z rzędu rzuconymi przez Roberta Orzechowskiego, Kamila Kriegera i Patryka Grzenkowicza. Po 38 minutach meczu podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego prowadzili zatem w Piekarach Śląskich 20:17.

W kolejnych minutach gra się wyrównała, a trzybramkowa różnica utrzymała się do 48 minuty meczu i stanu 23:26. Po trafieniach Patryka Grzenkowicza i Jakuba Szyszki kwidzynianie prowadzili już 28:23 i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo w tym spotkaniu. Olimpia znalazła jednak sposób na kwidzynian i na 4 minuty przed końcem meczu zmniejszyła straty do zaledwie 2 trafień - 28:30. Na szczęście podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego nie pozwolili na nic więcej. Sprawy w swoje ręce wzięli natomiast Patryk Grzenkowicz i Robert Orzechowski, których trafienia wyprowadziły MMTS na prowadzenie 34:29. Wynik końcowy ustalił Patryk Miłek, jednak do awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski uzyskali kwidzynianie.

W starciu dwóch pomorskich drużyn górą byli kwidzynianie, którzy pokonali Torus Wybrzeże 29:23

MMTS Kwidzyn drugi w gdańskim Memoriale im. Leona Walleranda...

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - MMTS Kwidzyn 30:34 (16:16)

Olimpia: Zapora 1, Mazurkiewicz - Całujek, Chromy, Serafin, Kowal 5, Rosół, Ludyga 5, Kotalczyk 4, Wawrzyniak, Jakubowski, Więckiewicz 1, Czapla 6, Budziałowski, Miłek 7, Beczek 1.
MMTS: Szczecina, Dudek - Kornecki 1, Grzenkowicz 8, Orzechowski 5, Ekstowicz, Krieger 3, Zieniewicz, Kutyła 9, Majewski 2, Nastaj 2, Szyszko 3, Landzwojczak, Jankowski 1.