Pewne zwycięstwo Wisły Korzeniewo nad Meteorem Pinczyn. Komplet punktów dał gospodarzom VIII miejsce w ligowej tabeli

Mirosław Wiśniewski
Po zwycięstwie nad Meteorem Pinczyn gracze z Korzeniewa awansowali na VIII pozycję w ligowej tabeli Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarze Wisły Korzeniewo pewnie pokonali Meteora Pinczyn wygrywając na własnym terenie 4:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Patryk Korynt, ale graczem meczu był Adrian Gwóźdź, który najpierw otworzył wynik tego spotkanie, po czym asystował przy trzech kolejnych bramkach dla Wisły.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli to spotkanie, bo już w 12 minucie gola zdobył Adrian Gwóźdź. Niestety wiślacy nie poszli za ciosem i skromne prowadzenie utrzymało się niemal do końca pierwszej połowy. W 43 minucie goście wykorzystali natomiast swoją szansę i po trafieniu Patryka Barłożewskiego doprowadzili do remisu. Na drugą odsłonę meczu obie ekipy wychodziły więc z takimi samymi szansami na wywalczenie zwycięstwa.

Szybko okazało się jednak, że warunki gry dyktowali gracze z Korzeniewa. Już 4 minuty po wznowieniu na 2:1 dla gospodarzy podwyższył Patryk Korynt. W 63 minucie ten sam zawodnik trafił po raz kolejny, po indywidualnej kontrze rozpoczętej na połowie rywala. Patryk znalazł się wówczas sam na sam z bramkarzem Meteora, który wyszedł z bramki próbując przeszkodzić zawodnikowi Wisły. Napastnik sprytnie puścił jednak piłkę obok bramkarza i spokojnie obserwował jak toczy się do bramki. Osiem minut później gospodarze cieszyli się po raz kolejny. Tym razem po dośrodkowaniu Adriana Gwoździa z prawej strony boiska piłka trafiła do Matusza Bełza, który będąc w polu karnym pewnym strzałem umieścił ją w bramce rywali. Prowadząc 4:1 gospodarze próbowali kolejnych szans na podwyższenie rezultatu, jednak gola zdobyli rywale. W 81 minucie bramkarza Wisły pokonał Maciej Woźniak, jednak pozwoliło to gościom jedynie na zmniejszenie rozmiary porażki w tym meczu. Komplet punktów pozostał bowiem w Korzeniewie, który po 14 rozegranych spotkaniach wskoczył na VIII miejsce w ligowej tabeli.

Wisła Korzeniewo - Meteor Pinczyn 4:2 (1:1)

Wisła: Njinma - Rajkowski, Szpakowski, Dąbrowski M., Dębicki, Korynt (85' Mesanio T.), Dąbrowski W., Grenc, Gwóźdź, Dąbrowski D. (46' Maciejewski, 69' Wyrzykowski), Bełz.

Wyniki 14 kolejki V ligi:

Powiśle Dzierzgoń - Gwiazda Karsin 2:1, Tęcza Brusy - Wietcisa Skarszewy 2:3, Olimpia Sztum - Victoria Kaliska 7:2, Spójnia Sadlinki - Radunia II Stężyca 1:5, Kolejarz Chojnice - Beniaminek 03 Starogard Gdański 0:1, Pomezania Malbork - Żuławy Nowy Dwór Gdański 3:0, Wisła Korzeniewo - Meteor Pinczyn 4:2, Wisła Tczew - Orzeł Subkowy 3:1, Styna Godziszewo - Błękitni Stare Pole 2:2.