Piękny gol Andrzeja Tołstika dał Pogoni drugie zwycięstwo

(RAV)

Gdy dwa tygodnie temu Piotr Tatara został trenerem Pogoni Prabuty zespół zamykał tabelę klasy okręgowej. Pod wodzą nowego szkoleniowca wygrał jednak drugi mecz z rzędu. W 11 kolejce prabucianie wygrali 2:1 (1:1) z Subkovią Subkowy.
Początek meczu nie był jednak udany dla gospodarzy. Już w 4 minucie przegrywali 0:1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie upilnowali w polu karnym jednego z rywali, a ten głową trafił do bramki. Od tego momentu prabucianie przejęli inicjatywę. Często strzelali, ale Andrzejowi Tołstikowi i Dawidowi Bobowskiemu nie udało się pokonać bramkarza Subkovii. W 42 minucie do siatki trafił wreszcie Łukasz Kowalski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Michała Tatary.
Po przerwie przewaga Pogoni była jeszcze bardziej wyraźna, ale dobre okazje na gola zmarnowali Adam Brzuszkiewicz i Krzysztof Pukin. W 75 minucie dopięli jednak swego.
- Andrzej Tołstik strzelił z woleja, z 20 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Ten gol był ozdobą tego naprawdę dobrego meczu - mówi Piotr Tatara.
Pogoń: R. Sprzążka - Nawalaniec, Zamiara, Pruchnicki, M.Tatara, Brzuszkiewicz, Tołstik, Pesta (70 Pukin), Bobowski, Ł.Kowalski, M. Sprzążka.