Podwójne derby powiatu kwidzyńskiego w piłkarskiej klasie A dla Kwidzyna. Piłkarze Rodła i Supry ograli rywali po 5:2

Mirosław Wiśniewski
Liderem rozgrywek w klasie A jest Supra Kwidzyn. W derbowym starciu z Pogonią Prabuty dwie bramki dla gospodarzy zdobył Mateusz Górka (na zdjęciu podczas meczu z Madami Ostaszewo). Fot. Mirosław Wiśniewski
Podwójne derby powiatu kwidzyńskiego zakończyły efektowne wygrane drużyn z Kwidzyna. Rodło Kwidzyn zgarnęło bowiem komplet punktów w Ryjewie, a Supra Kwidzyn ograła Pogoń Prabuty. Co ciekawe obie drużyny z Kwidzyna wygrały 5:2, choć do przerwy utrzymywał się remis 2:2.

Mecz Relax Ryjewo – Rodło Kwidzyn lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 16 minucie objęli prowadzenie po golu Marcina Wita. Zawodnik Rodła wykorzystał wówczas dośrodkowanie Łukasza Grabowskiego z rzutu wolnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Supra i Rodło wygrywają derby powiatu kwidzyńskiego - kwidzynianie na czele rozgrywek klasy A

Na reakcję ryjewian kibice musieli poczekać do 36 minuty. Wówczas Bartosz Guba skutecznym strzałem pokonał bramkarza kwidzyńskiego Rodła, doprowadzając do wyrównania. Rozpędzeni gospodarze poszli jednak za ciosem i 4 minuty później, po dośrodkowaniu Bartosza Guby, piłkę do siatki skierował Grzegorze Siwiec. Jeszcze przed przerwą, w 43 minucie meczu, gościom udało się jednak odrobić straty. Precyzyjnym uderzeniem z 20 metra popisał się Łukasz Grabowski, w efekcie na przerwę zespoły schodziły przy remisie 2:2.
Po przerwie bramki zdobywali już jednak wyłącznie piłkarze z Kwidzyna. Już 7 minut po wznowieniu gry trzecia bramkę dla Rodła zdobył Kacper Nagórski, który strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. W 63 minucie K. Nagórski trafił po raz kolejny, tym razem decydując się na uderzenie z nieco większej odległości. Wynik końcowy spotkania ustalił natomiast Radosław Wojciechowski, który w 77 minucie wykorzystał rzut karny. W efekcie Rodło Kwidzyn wygrało w Ryjewie 5:2 i zapisało na swoim koncie kolejny cennym komplet punktów.

Niemal identyczny scenariusz miało derbowe starcie Supry Kwidzyn z Pogonią Prabuty, choć w tym spotkaniu górą byli gospodarze. Wynik otworzyła bramka Przemysława Lewandowskiego, zdobyta w 11 minucie spotkania. W 25 minucie kwidzynianie prowadzili natomiast 2:0 po golu Mateusza Górki. Goście nie zamierzali jednak oddawać pola gry rywalom, a już na pewno nie w pierwszej połowie meczu. Trzy minuty później kontaktową bramkę zdobył Mateusz Nawalaniec, a w 32 minucie do remisu doprowadził Mateusz Szpociński. Efektowna pierwsza odsłona tego spotkania zapowiadała spore emocje również po przerwie. Niestety choć prabucianie walczyli do końca to bramki zdobywali wyłącznie gracze Supry Kwidzyn. Padły jednak one dopiero w końcówce tego spotkania. Jako pierwszy w tej części spotkania trafił Jan Barganowski, który w 79 minucie wyprowadził kwidzynian na jednobramkowe prowadzenie. Pięć minut później było już 4:2 po kolejnym trafieniu Matusza Górki. Wynik końcowy meczu ustalił natomiast Piotr Jaworski, który zdobył piątą bramkę dla kwidzyńskiej Supry.

Wyniki 8 kolejki piłkarskiej klasy A:

Mady Ostaszewo – Błyskawica Postolin 4:0, Delta Miłoradz – Mewa Gniew 3:2, Relax Ryjewo - Rodło Kwidzyn 2:5, Czarni Przemysław – Błękitni Stare Miasto 5:5, AP Malbork – Świt Radostowo 4:2, Supra Kwidzyn - Pogoń Prabuty 5:2, WKS Lignowy Szlacheckie - LKS Waplewo 5:2.