Trzy medale UMKS Kwidzyn w Mistrzostwach Polski w biegach na orientację na średnim dystansie. Hanna Perfkowska czwarta w biegu nocnym

Mirosław Wiśniewski
Hanna Perfkowska była trzecia w kategorii K18 Mistrzostw Polski w bno na średnim dystansie Fot. materiały nadesłane
Hanna Perfkowska została II wicemistrzynią Polski w biegu na orientację na średnim dystansie. Zawodniczka UMKS Kwidzyn była trzecia w kategorii K18. Jeszcze lepiej poszło kwidzyńskim weteranom. Edward Pokora wywalczył bowiem złoto w kategorii M75, a Zbigniew Mądrzyński srebro w kat. M65.

W ostatni weekend rozegrane zostały pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski w nocnym i średniodystansowym biegu na orientację. Najpierw w niezwykle trudnym terenie pogórza świętokrzyskiego, przypominającym swoim charakterem lasy środkowej Szwecji, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w nocnym bno.
Świetnie w zawodach spisała się kadrowiczka Hanna Perfikowska (Społeczne LO), która uzyskała najlepszy wynik z kwidzyńskiej ekipy, zajmując IV miejsce w kategorii K18. Bardzo dobry występ zanotowali też biegający trenerzy UMKS: Tomasz Müller i Przemysław Jędras, którzy w swoich kategoriach M50 i M45 zajęli odpowiednio V i VI miejsce. Pierwszy dzień rywalizacji zakończył się jednak bez medali, co tylko dodatkowo zmobilizowało kwidzyńskich zawodników.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w niedzielnych Mistrzostwach Polski na średnim dystansie zawodnicy UMKS Kwidzyn cieszyli się ze zdobycia 3 krążków. W kategoriach juniorskich pierwszy w tym sezonie tytuł II wicemistrzyni Polski wywalczyła Hanna Perfikowska, która była trzecia w kategorii K18.

- Sukces Hani jest tym większy, że przeszła w tym roku do wyższej kategorii wiekowej, a mimo to jest w stanie na równym poziomie walczyć z bardziej doświadczonymi koleżankami. Mam nadzieję, że to będzie dobry omen w rywalizacji o miejsce w reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów, które w sierpniu odbędą się na Litwie – mówi Tomasz Müller, trener i prezes UMKS Kwidzyn.

Do medalowego grona dołączyło tego dnia także dwóch kwidzyńskich weteranów. Bardziej doświadczony z nich czyli Edward Pokora sięgnął po złoty medal i tytuł Mistrza Polski na średnim dystansie w kategorii M75. Zbigniew Mądrzyński został natomiast srebrnym medalistą mistrzostw w kategorii M65.

Zawodnicy UMKS muszą jednak szybko zapomnieć o tych zawodach bowiem już w najbliższy weekend we Włocławku i lasach Włocławsko – Gostynińskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się I runda Klubowych Mistrzostw Polski. W jej w ramach rozegrany zostanie bieg sprinterski, bieg na dystansie klasycznym oraz sztafety 3-zmianowe.

- Dzięki zaangażowaniu finansowemu miasta Kwidzyna i International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. w gronie ponad 600 zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski wystartuje także 39-osobowa reprezentacja kwidzyńskiego klubu. Przypomnijmy, że UMKS Kwidzyn bronić będzie w tym sezonie VII miejsca wywalczonego w 2020 roku w Świdnicy i Warszawie – podkreśla T. Müller.