MMTS Kwidzyn - Industria Kielce. Wysoka porażka kwidzynian w Kielcach. MMTS odpada z rywalizacji o medale i powalczy o miejsca V-VIII

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Drugie zwycięstwo kielczan (pierwszy zwycięski mecz rozegrany w Kwidzynie) oznacza, że do półfinału awansowała Industria Kielce. MMTS czeka teraz rywalizacja o miejsca V-VIII. materiały prasowe Industrii Kielce
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przegrali wyjazdowe starcie z Industrią Kielce 25:40 i odpadli z rywalizacji o medale. Po dwóch ćwierćfinałowych porażkach kwidzynian czeka teraz walka o miejsca V-VIII.

MMTS Kwidzyn - Industria Kielce

Od początku drugiego meczu ćwierćfinałowego to Industria Kielce nadawały ton grze. Jako pierwsi kwidzyńskiego bramkarza pokonali Arkadiusz Moryto i Cezary Surgiel. MMTS swojego pierwszego gola zdobył natomiast w 4 minucie za sprawą Bogdana Cherkashchenko. Schemat: 2 bramki Kielc - 1 bramka Kwidzyna utrzymał się do 16 minuty i wyniku 10:5 dla gospodarzy.

Następnie przez kolejne 12 minut gole zdobywali niemal wyłącznie kielczanie, a czerwono-czarni nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczną defensywę Industrii. Udało się to tylko raz za sprawą Filipa Jarosza. Gospodarze zdobyli jednak w tym czasie 9 bramek i w 28 minucie prowadzili już 19:6. W końcówce pierwszej połowy podopiecznym trenera Tałanta Dujszebajewa udało się jeszcze powiększyć przewagę nad kwidzyńskim zespołem do 14 bramek.

Wysokie prowadzenie Industrii sprawiło, że po przerwie gospodarze pozwolili kwidzynianom na nieco więcej. W efekcie obie ekipy prowadziły dość wyrównaną grę, choć w pełni kontrolowaną przez kielczan. Ostatecznie w drugiej połowie Industria zdobyła 18 bramek, a kwidzynianie zaliczyli na swym koncie o jedno trafienie mniej. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 40:25, a wygraną mistrzów Polski przypieczętowało trafienie Dylana Nahi'ego.

Po dwóch ćwierćfinałowych zwycięstwach nad Kwidzynem kielczanie zameldowali się więc w półfinale. Przypomnijmy, że rywalem Industrii będzie zwycięzca rywalizacji Chrobry Głogów - Azoty Puławy. Kwidzynian czeka natomiast walka o miejsca V-VIII, która odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia.

Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 40:25 (22:8)

Industria: Mestrić, Wolff - Olejniczak 3, Wiaderny 8, Kounkoud 7, Karacić 3, Moryto 4, Thrastarson 2, Surgiel 5, Paczkowski, Gębala 1, Karalek 2, Nahi 5.

Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty

Kary: 4 minuty (Gębala, Nahi)

MMTS: Zakreta, Matlęga - Grzenkowicz 4, Kamyszek 4, Guziewicz 2, Welcz, Potoczny 2, Jarosz 3, Malczak 5, Landzwojczak 1, Cherkashchenko 1, Chałupka, Jankowski 3.

Rzuty karne: 0 bramek/ 1 rzut

Kary: 6 minut (Malczak, Guziewicz, Potoczny)

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!