Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn. Lider okazał się zbyt mocny - wysoka porażka MMTS w Płocku

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Mocna porażka kwidzynian. Czerwono-czarni pokonani w Płocku.
Mocna porażka kwidzynian. Czerwono-czarni pokonani w Płocku. materiały prasowe Orlen Wisły Płock
Starcie z liderem Orlen Superligi okazało się dla kwidzynian niezwykle bolesne. MMTS przegrał w Płocku aż 22:44, tylko fragmentami nawiązując wyrównaną walkę z Nafciarzami.

Porażka MMTS w Płocku

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy, którzy po 5 minutach gry prowadzili 5:2 (dwa trafienia Roberta Kamyszka). Kwidzynianie poprawili jednak swoją grę i zaczęli odrabiać straty. W efekcie już w 12 minucie, po trafieniach Michała Potocznego i Bogdana Cherkashchenki tracili do Nafciarzy zaledwie jedną bramkę - 8:7. Niestety na tym zakończył się dobry fragment gry w wykonaniu czerwono-czarnych.

Podopieczni trenera Xaviera Sabate odpowiedzieli zdobyciem 4 bramek z rzędu, co ponownie dało im dość wyraźną przewagę nad rywalami. I choć z czasem kwidzynianie również znajdywali drogę do bramki rywali, to Orlen Wisła coraz bardziej dominowała na parkiecie. Na 7 minut przed końcem pierwszej połowy, gol Filipa Jarosza pozwolił kwidzynianom zmniejszyć rozmiary strat do 6 trafień (17:11). Niestety w kolejnych minutach MMTS trafił już zaledwie raz (Wiktor Jankowski), podczas gdy Nafciarze dorzucili do swego dorobku 7 trafień. W efekcie po pierwszej połowie wiślacy prowadzili z Kwidzynem różnicą aż 12 bramek!

Po zmianie stron niewiele się zmieniło i gospodarze nadal powiększali przepaść bramkową dzielącą obie ekipy. Po 45 minutach gry płocczanie prowadzili już 34:16. Następnie gra się nieco wyrównała, choć przewaga gospodarzy cięgle oscylowała wokół 18 bramek. Sytuacja ta trwałą do 54 minuty meczu i stanu 39:21. Wówczas swoją przewagę ponownie podkreślili Nafciarze, którzy zdobyli 5 bramek przy zalewie jednym trafieniu MMTS (Patryk Grzenkowicz) i zakończyli to spotkanie wysokim zwycięstwem.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 44:22 (24:12)

Orlen Wisła: Alilović, Jastrzębski - Daszek 3, Zarabec 4, Lucin 7, Sroczyk 2, Serdio 4, Susnja, Samoila 6, Michałowicz 1, Fazekas 1, Krajewski 1, Perez Arce, Dawydzik 4, Mihić 5, Zhitnikov 6.

Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty

Kary: 4 minuty (Dawydzik x 2)

MMTS: Zakreta, Matlęga, Chruściel - Grzenkowicz 4, Kamyszek 4, Guziewicz 1, Welcz, Potoczny 1, Jarosz 1, Kosmala 4, Malczak, Landzwojczak, Cherkashchenko 3, Chałupka, Jankowski 4, Lewczyk.

Rzuty karne: 2 ramki/ 3 rzuty

Kary: 10 minut (Landzwojczak x 2, Jankowski, Kamyszek, Potoczny)