Orlen Puchar Polski Mężczyzn bez Kwidzyna. MMTS zakończył swój udział w Orlen Pucharze Polski Mężczyzn na 1/8 finału

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
MMTS Kwidzyn rozbity w Tarnowie.
MMTS Kwidzyn rozbity w Tarnowie. materiały prasowe Grupy Azoty Unii Tarnów (archiwum)
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w Orlen Pucharze Polski Mężczyzn na 1/8 finału. Po wysokiej wygranej w II rundzie eliminacyjnej nad KPR Autoinwest Żukowo (40:24), w kolejnej fazie podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki wyraźnie ulegli Grupie Azoty Unii Tarnów.

Orlen Puchar Polski Mężczyzn bez Kwidzyna

Już początek meczu rozgrywanego w Tarnowie pokazał, że kwidzynianie za wiele nie zwojują w tym spotkaniu. Po 14 minutach gry Grupa Azoty Unia prowadziła bowiem we własnej hali aż 6:1! Jedyną bramkę dla kwidzyńskiego zespołu w 6 minucie zdobył wówczas Mateusz Kosmala. Po raz drugi do bramki rywala MMTS trafił natomiast dopiero po kwadransie gry, za sprawą Michała Potocznego.

Niestety były to małe przebłyski w grze gości. Gra nadal toczyła się pod dyktando Tarnowa, który z minuty na minutę powiększał swoja przewagę nad rywalami. Po 20 minutach gry i bramkach Pawła Podsiadło i Marcela Zdobylaka gospodarze prowadzili 11:4. W 27 minucie meczu przewaga podopiecznych trenera Marcina Janasa wzrosła natomiast do 10 trafień - 16:6.

Wydawało się, że taką różnicą zakończy się pierwsza połowa tego meczu, jednak gol Jakuba Welcza nieco zmniejszył straty MMTS do rywali.

Po przerwie podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zyskali drugie życie. Lepiej prezentowali się w obronie, stopniowo odrabiając także straty do rywala. W 39 minucie, po golu Tyberiusza Chałupki, kwidzynianie tracili do gospodarzy już tylko 6 bramek. Dobry fragment gry MMTS przerwali jednak gracze z Tarnowa, którzy zdobyli 4 bramki z rzędu (trafienia Pawła Podsiadły i Jakuba Sikory). W efekcie po 45 minutach gry „Jaskółki” ponownie prowadzili z Kwidzynem 10 bramkami - 25:15.

Mimo starań czerwono-czarnych przez ostatni kwadrans niewiele się zmieniło. W końcówce rozstrzelał się co prawda Robert Kamyszek (3 ostatnie bramki dla MMTS), ale nie wpłynęło to zbyt mocno na końcowe rozstrzygnięcie. Wynik ustalił Jakub Tokarz, który przypieczętował efektowne zwycięstwo Grupy Azoty Unii Tarnów w tym spotkaniu. W ćwierćfinale pucharowej rywalizacji zobaczymy zatem graczy z Tarnowa, a kwidzynianie będą już skupiali się wyłącznie na rozgrywkach Orlen Superligi.

Grupa Azoty Unia Tarnów - MMTS Kwidzyn 30:21 (18:9)

Grupa Azoty Unia: Małecki, Wysocki - Zdobylak 1, Wątroba 2, Sanek 1, Podsiadło 8, Małek 1, Bushkou 2, Smolikau 2, Adamski 4, Słupski 2, Parovinchak 4, Sikora 2, Mrozowicz, Tokarz 1.

Rzuty karne: 2 bramki/ 2 rzuty

Kary: 4 minuty (Adamski, Smolikau)

MMTS: Zakreta, Matlęga - Grzenkowicz 1, Łazarczyk, Kamyszek 3, Guziewicz 1, Welcz 3, Potoczny 2, Jarosz 1, Kosmala 3, Malczak, Landzwojczak, Cherkashchenko 3, Chałupka 1, Jankowski 2, Lewczyk 1.

Rzuty karne: 1 bramka/ 2 rzuty

Kary: 8 minut (Grzenkowicz, Guziewicz, Jankowski, Chałupka)